A korábbi évekhez hasonlóan a Múzeumok Őszi Fesztiválja idén is új közönségprogrammal várja a látogatókat. A Mesterségek nyomában tematika célja, hogy az érdeklődők olyan mesterségekkel, tevékenységekkel találkozzanak, melyek mára már kevésbé ismertek, vagy teljesen eltűntek.
Mit csinált a csizmadia? Mi az az üllő? Milyen eszközökkel dolgozott a drótostót? – ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kaphatnak választ azok, akik a tematikán belül megrendezett programokon részt vesznek. Az esemény kiváló lehetőség a régi mesterségek, rég elfeledett szakmák bemutatására, a hagyományok éltetésére. Erre pedig a legváltozatosabb módokon van lehetőség, hiszen a programok kidolgozásában teljesen szabad kezet kapnak a múzeumok: az intézmények maguk dönthetik el, hogy milyen formában szeretnék a mesterségeket megismertetni a közönséggel. Legyen szó kiállításról, bemutatóról, múzeumpedagógiai foglalkozásról, interaktív programról – a lényeg, hogy valamilyen régi mesterségre irányuljon a figyelem.
A tematika célközönsége a legszélesebb palettán mozog: a program ugyanúgy érdekes lehet a családoknak, a nyugdíjasoknak, a fiatal felnőtteknek, vagy az iskolás gyermekeknek.
A Mesterségek nyomában program a kikapcsolódás mellett a játékos tanulásról, ismeretterjesztésről is szól, és reményeink szerint az új tematika még több múzeumot ösztönöz arra, hogy csatlakozzon az idén jubiláló Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozathoz.